Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод граждан и правовом режиме на временно оккупированной территории Украины" относительно отмены пропусков и определения прозрачных правил перемещения лиц и грузов (товаров) через временно оккупированную территорию Украины

Заключение к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2004а-1
Дата рассмотрения: 29.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо скасування перепусток та визначення прозорих правил переміщення осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України" (реєстр. N 2004а-1 від 17.06.2015 р.)

У проекті закону пропонується надати статус окупованих територій сухопутним територіям окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, що визначаються постановою Верховної Ради України; передбачити в'їзд іноземців та осіб без громадянства на згадані території за паспортним документом; визначити порядок ввезення та вивезення з відповідних територій вантажів (товарів); вирішити питання переведення суддів з вищезазначених територій.

Головне науково-експертне управління, підтримуючи ідею вдосконалення механізму захисту та сприяння повноцінній реалізації прав громадян України на окупованих територіях, вважає за доцільне висловити щодо законопроекту такі міркування.

У законопроекті пропонується включити до складу тимчасово окупованих територій сухопутну територію окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, що визначаються постановою Верховної Ради України. У зв'язку з цим звертаємо увагу, що відповідно до статті 75 та частини другої статті 85 Конституції України повноваження Верховної Ради України визначаються виключно Конституцією України. На вичерпний характер повноважень Верховної Ради України неодноразово наголошував у своїх рішеннях Конституційний Суд України. Зазначимо, що Конституція України не наділяє Верховну Раду України повноваженнями щодо прийняття відповідних постанов. Аналогічні зауваження повною мірою стосуються й змін до статей 8, 16 Закону.

У законопроекті пропонується викласти статтю 10 Закону в новій редакції, хоча фактично запропоновані зміни стосуються лише її другої частини, що, на думку Головного управління, доцільно було б узгодити із усталеними вимогами законодавчої техніки. При цьому, додаткового обґрунтування, на думку управління, потребує пропозиція скасування спеціальної дозвільної процедури перетину для іноземців та осіб без громадянства, передбаченої у чинній редакції Закону.

Опрос