Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод граждан и правовом режиме на временно оккупированной территории Украины" относительно усиления контроля за перемещением лиц и грузов (товаров) через временно оккупированную территорию Украины

Заключение к проекту закона Украины от 03.06.2015 № 2004а
Дата рассмотрения: 12.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо посилення контролю за переміщенням осіб та вантажів (товарів) через тимчасово окуповану територію України" (реєстр. N 2004а від 03.06.2015 р.)

У проекті закону пропонується поширити дію Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" на сухопутні території окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, що визначаються рішенням Верховної Ради України.

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий проект закону, висловлює щодо нього такі міркування.

1. Пропозиції, щодо запровадження спеціального дозвільного порядку в'їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї потребують додаткового обгрунтування. На нашу думку, запровадження спеціальних дозволів на в'їзд або виїзд з відповідних територій для громадян України, а не лише для іноземців та осіб без громадянства (за чинним Законом) не узгоджується із статтею 22 Конституції України, згідно з якою "при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод".

2. В новій статті 10-1 пропонуються обмеження щодо ввезення та вивезення з тимчасово окупованих територій вантажів (товарів). З метою подальшого однозначного застосування запропонованого порядку, пропонуємо уточнити, що саме слід розуміти під такими "вантажами (товарами)".

Опрос