Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 15 Закона Украины "О доступе к публичной информации" относительно уменьшения срока обнародования проектов нормативно-правовых актов, решений органов местного самоуправления

Заключение к проекту закона Украины от 03.06.2015 № 2003а
Дата рассмотрения: 03.11.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо зменшення терміну оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування" (реєстр. N 2003а від 03 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо зменшення терміну оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування (реєстр. N 2003а від 03 червня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Жолобецьким О. О. та іншими.

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою вдосконалення положень Закону України "Про доступ до публічної інформації" в частині порядку здійснення окремих повноважень органами місцевого самоврядування, забезпечення більш ефективної реалізації прав та інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст.

Для досягнення мети авторами пропонується внести зміни до частини третьої статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації", якими передбачити, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 10 календарних днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Опрос