Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении сроков переработки некоторых товаров за пределами таможенной территории Украины

Заключение к проекту закона Украины от 02.02.2015 № 1917
Дата рассмотрения: 09.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про встановлення строків переробки деяких товарів за межами митної території України" (реєстр. N 1917 від 02.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується установити строки переробки за межами митної території України: товару, який класифікується за кодом 2844 50 00 00 УКТЗЕД (Відпрацьовані (опромінені) паливні елементи (твели) ядерних реакторів), - не більш як 30 років; товару, який класифікується за кодом 2844 10 90 00 УКТЗЕД (Урановий оксидний концентрат (концентрат природного урану) U3O8), - не більш як 2 роки 9 місяців.

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, його розроблено для створення належних умов для вивезення на технологічну витримку та послідуючу переробку відпрацьованих (опромінених) паливних елементів (твелів) ядерних реакторів, а також вивезення уранового оксидного концентрату (УОК) на переробку за межі митної території України та повернення готової продукції у вигляді тепловидільних зборок.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне зазначити таке.

Звертаємо увагу на невідповідність товарних описів, наведених для кодів 2844 10 90 00 та 2844 50 00 00 УКТЗЕД у законопроекті та у Митному тарифі України, встановленому Законом України "Про Митний тариф України" від 19 вересня 2013 р. N 584-VII, у якому коду 2844 10 90 00 УКТЗЕД відповідає опис "уран природний та його сполуки; сплави, дисперсії (включаючи металокераміку), керамічні продукти та суміші, що містять природний уран або сполуки природного урану: інші", а коду 2844 50 00 00 УКТЗЕД - "відпрацьовані (опромінені) тепловидільні елементи (твели) ядерних реакторів".

З цього приводу звертаємо увагу на те, що згідно із ст. 67 Митного кодексу України Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. Відповідно до ст. 1 зазначеного вище Закону України "Про Митний тариф України" Митний тариф України є невід'ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів. Згідно із ст. 68 Митного кодексу України ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 428 "Про затвердження Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" УКТЗЕД є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України", що використовується для цілей тарифного та інших видів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, ведення статистики зовнішньої торгівлі та здійснення митного оформлення товарів. З огляду на вищевикладене необхідним бачиться приведення товарних описів, наведених для кодів 2844 10 90 00 та 2844 50 00 00 УКТЗЕД у законопроекті, у чітку відповідність до товарних описів, наведених для цих кодів УКТЗЕД у Митному тарифі України, встановленому Законом України від 19 вересня 2013 р. N 584-VII "Про Митний тариф України"

Опрос