Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых законодательных актов Украины" относительно улучшения условий оплаты труда научных и научно-педагогических работников

Заключение к проекту закона Украины от 04.02.2015 № 1914-1
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні 18 березня 2015 року розглянуто законопроекти про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" щодо врегулювання оплати праці працівників державних вищих навчальних закладів (реєстр. N 1914), поданий народним депутатом України Писаренком В. В.; про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" щодо поліпшення умов оплати праці наукових та науково-педагогічних працівників (реєстр. N 1914-1), поданий народними депутатами України Гриневич Л. М., Співаковським О. В., Кириленком І. Г.

Вищезазначені законопроекти розроблено з метою врегулювання питання, пов'язаного з обмеженням у 2015 році розміру заробітної плати (грошового забезпечення) деяких категорій працівників бюджетних установ. Таке обмеження передбачене пунктом 10 Розділу III Прикінцеві положення Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України".

Проектом Закону України про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" щодо врегулювання оплати праці працівників державних вищих навчальних закладів (реєстр. N 1914), поданим народним депутатом України Писаренком В. В., передбачається встановити, що обмеження максимального місячного розміру заробітної плати 7 або 10 розмірами мінімальної заробітної плати застосовуватиметься до максимального місячного розміру заробітної плати (грошового забезпечення) працівників державних вищих навчальних закладів, якщо заробітна плата (грошове забезпечення) фінансується виключно за рахунок загального фонду бюджету.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України вважає, що за результатом розгляду у першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства, але потребує приведення у відповідність до вимог нормопроектувальної техніки.

Опрос