Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины относительно особенностей налогообложения операций по ввозу на таможенную территорию Украины и поставке на таможенной территории Украины транспортных средств, оснащенных электрическими двигателями

Заключение к проекту закона Украины от 02.02.2015 № 1912
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 22 квітня 2015 року (проткол N 17) розглянув проект Закону "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами" (реєстр. N 1912 від 02.02.2015 р.), поданий народними депутатами України Кривошеєю Г. Г., Барною С. С., Івченком В. Є.

У законопроекті пропонується тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільнити від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, що класифікуються за товарною підкатегорією 8703 90 10 00 згідно з УКТ ЗЕД (до цієї підкатегорії відносяться транспортні засоби, оснащені електричними двигунами), доповнивши підрозділи 2 та 5 розділу XX "Прикінцеві положення" Податкового кодексу України відповідними пунктами.

Зазначені зміни вмотивовані, як це вказано у Пояснювальній записці до законопроекту, необхідністю збільшення попиту на електромобілі серед населення, зменшення рівня споживання палива, покращення екологічної ситуації в країні та імплементації європейських правових норм в Україні.

За висновком Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції N 04-19/17-718 від 19.03.2015 року у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів - проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства (додається).

За висновком Головного науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України N 16/3-362/1912 від 16.03.2015 року цей законопроект може бути прийнятий за основу з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій (додається).

Законопроект має вплив на доходну частини бюджету та у разі його прийняття матиме місце недонадходження до Державного бюджету України податку на додану вартість та акцизного податку.

У ході обговорення законопроекту народними депутатами України - членами Комітету було звернуто увагу на невідповідність запропонованих законопроектом новацій положенням статті 4 Податкового кодексу України, якою визначені основні засади податкового законодавства України, в частині рівність усіх платників перед законом та нейтральності оподаткування. Це викликано тим, що у разі його прийняття імпортери та виробники транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, будуть поставлені у нерівні умови з імпортерами та виробниками транспортних засобів, оснащених двигунами внутрішнього згорання.

Опрос