Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в раздел XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины относительно особенностей налогообложения операций по ввозу на таможенную территорию Украины и поставке на таможенной территории Украины транспортных средств, оснащенных электрическими двигателями

Заключение к проекту закона Украины от 02.02.2015 № 1912
Дата рассмотрения: 16.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами" (реєстр N 1912 від 02.02.2015)

У законопроекті пропонується доповнити підрозділи 2 та 5 розділу XX "Прикінцеві положення" Податкового кодексу України відповідно пунктами 33 та 4-2, згідно з положеннями яких тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільняються відповідно від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, що класифікуються у товарній підкатегорії 8703 90 10 00 згідно з УКТЗЕД.

Законопроект, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, розроблено з метою збільшення попиту на електромобілі серед населення, зменшення рівня споживання палива, покращення екологічної ситуації в країні та імплементації європейських правових норм в Україні.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне зазначити таке.

Звертаємо увагу на те, що за назвою та змістом пропозицій проекту зміни вносяться до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, проте в тексті проекту закону та Порівняльній таблиці до нього зазначається "Прикінцеві положення".

Пояснювальна записка до проекту не містить чітких обгрунтувань строку дії передбачених у ньому податкових пільг.

Відповідно до п. 1 розділу II проекту "цей Закон набирає чинності з дня його опублікування", що не відповідає принципу стабільності податкового законодавства, закріпленому у пп. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу України, за яким "зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року".

У супровідних до проекту документах відсутня чітка інформація про прогнозні величини бюджетних втрат і додаткових бюджетних надходжень, яких можна очікувати в результаті його прийняття. Звертаємо увагу на те, що відповідно до вимог ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ч. 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України до проекту слід надати належне фінансово-економічне обгрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

Опрос