Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 316 Таможенного кодекса Украины (относительно применения Конвенции МДП 1975 года к подакцизным товарам)

Заключение к проекту закона Украины от 02.02.2015 № 1904
Дата рассмотрения: 06.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 316 Митного кодексу України (щодо застосування Конвенції МДП 1975 року до підакцизних товарів)"

У законопроекті пропонується внести до ч. 1 ст. 316 Митного кодексу України зміни, спрямовані на забезпечення розповсюдження на алкогольні напої та тютюнові вироби її положень про те, що гарантування на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 року як захід гарантування доставки товарів, що перебувають під митним контролем, до органу доходів і зборів призначення застосовується за умови, що товари під час перевезення перетинають митний кордон України, а їх перевезення на всьому маршруті або на його частині здійснюється автомобільним транспортом.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є підвищення конкурентоспроможності українських міжнародних перевізників, надання можливості для розвитку галузі міжнародних автомобільних перевезень та збільшення транзитного потенціалу України.

Головне управління з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне висловити такі зауваження і пропозиції.

1. Пропонуємо уточнити назву законопроекту відповідно до предмету його регулювання. Так, відповідно до назви законопроекту проектом передбачається внесення змін до ст. 316 Митного кодексу України (щодо застосування Конвенції МДП 1975 року до підакцизних товарів), в той час як у тексті проекту йдеться лише про окрему групу підакцизних товарів - алкогольні напої та тютюнові вироби. У цьому плані доречно нагадати, що відповідно п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України до підакцизних товарів, крім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, також належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, пиво; тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

Опрос