Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления финансовой самодостаточности территориальных общин)

Заключение к проекту закона Украины от 30.01.2015 № 1898
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана на засіданні 4 лютого 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення фінансової самодостатності територіальних громад" (реєстр. N 1898), поданий народними депутатами України Ю. Тимошенко, І. Кириленком, В. Івченком, Ю. Дерев'янком, С. Євтушком.

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, він має за мету посилення фінансової самодостатності територіальних громад. Досягти цього пропонується шляхом прийняття ініційованих змін до Земельного та Лісового кодексів України, Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", які дозволять залучити додаткові ресурси до бюджетів територіальних громад та запобігти необґрунтованим бюджетним видаткам.

Проаналізувавши положення даного законопроекту, народні депутати України - члени Комітету зазначили, що його прийняття сприятиме підвищенню рівня фінансової спроможності територіальних громад, зміцненню їх матеріальної та фінансової основи, створить передумови для соціально-економічного розвитку територій населених пунктів.

Враховуючи викладене та з'ясувавши позицію народних депутатів України - членів Комітету, запрошених на засідання осіб та всебічно обговоривши питання, Комітет ухвалив висновок рекомендувати Верховній Раді України відповідно до пункту 1 частини першої статті 114 Регламенту Верховної Ради України проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення фінансової самодостатності територіальних громад" (реєстр. N 1898), поданий народними депутатами України Ю. Тимошенко, І. Кириленком, В. Івченком, Ю. Дерев'янком, С. Євтушком, за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу.

Опрос