Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно ответственности за публичные призывы к уклонению от призыва по мобилизации в период проведения антитеррористической операции

Заключение к проекту закона Украины от 12.02.2015 № 1886-1
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією у період проведення антитерористичної операції (реєстр. N 1886-1 від 12 лютого 2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією у період проведення антитерористичної операції (реєстр. N 1886-1 від 12 лютого 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Артеменком А. В.

Згідно із пояснювальною запискою прийняття Законопроекту обумовлено необхідністю вжиття оперативних заходів з метою запобігання масовим заворушенням, в інтересах національної безпеки та збереження громадського порядку, шляхом запровадження кримінальної та адміністративної відповідальності за публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією на період проведення антитерористичної операції, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням автора, сприятиме зняттю напруги у суспільстві та збереженню громадського порядку на період проведення антитерористичної операції.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос