Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Уголовный кодекс Украины (относительно ответственности за публичные призывы к уклонению от призыва по мобилизации)

Заключение к проекту закона Украины от 29.01.2015 № 1886
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення зміни до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією) (реєстр. N 1886 від 29 січня 2015р.)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення зміни до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією) (реєстр. N 1886 від 29 січня 2015 року), поданий народними депутатами України Геращенком А. Ю., Філатовим Б. А.

Відповідно до пояснювальної записки проект розроблено з метою запобігання масовим публічним закликам до ухилення від призову за мобілізацією, у тому числі таких, що лунають у засобах масової інформації, а також для забезпечення належних умов для здійснення заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Законопроектом пропонується розділ XIV "Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації" Кримінального кодексу України доповнити новою статтею 336-1 "Публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією" та передбачити кримінальну відповідальність за публічні заклики до ухилення від призову за мобілізацією, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

Вирішуючи питання про відповідність законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос