Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О карантине растений" (относительно реформирования системы государственного регулирования в сфере карантина растений и приведения фитосанитарных мер в соответствие с международными стандартами и обязательствами)

Заключение к проекту закона Украины от 29.01.2015 № 1875
Дата рассмотрения: 19.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про карантин рослин" (щодо реформування системи державного регулювання у сфері карантину рослин та приведення фітосанітарних заходів у відповідність до міжнародних стандартів і зобов'язань)" (реєстр. N 1875 від 29.01.2015 р.)

У проекті пропонується внести зміни до Закону України "Про карантин рослин", згідно з якими до 24 годин обмежується термін видачі карантинного та фітосанітарного сертифікатів після завантаження транспортного засобу; запроваджуються окремі переліки об'єктів регулювання для імпорту, експорту та реекспорту, а також контролю за переміщенням територією України; забезпечується публічний доступ до інформації на інтернет-сторінці центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин; запроваджується декларативний принцип реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність у відповідній сфері та ін. Метою проекту є зниження адміністративного навантаження на бізнес у сфері карантину рослин; приведення фітосанітарних заходів у відповідність до міжнародних стандартів і норм.

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне зазначити наступне.

1. Управління не вбачає потреби у внесенні зміни до абзацу третього частини другої ст. 10 Закону, згідно з якою державні фітоінспектори матимуть право затримувати об'єкти для інспектування та фітосанітарної експертизи "у випадку візуального виявлення у вантажі регульованого шкідливого організму". Такий спосіб є суб'єктивним і не завжди дасть змогу об'єктивно оцінити стан вантажу, щодо якого здійснюється державний контроль з карантину рослин.

2. Запропонована заміна у частині п'ятій ст. 16 Закону слова "об'єктивно" на формулювання "на основі науково обгрунтованої інформації" щодо вимоги доведення того, що фітосанітарні заходи, які здійснюються в іншій країні, є еквівалентними тим, що застосовуються в Україні, по суті нічого не змінює у реальному змісті відповідного припису. Зазначимо, що об'єктивне доведення того чи іншого факту неможливе без використання даних науки та врахування практичного досвіду.

3. Вважаємо, що доповнення до термінологічного визначення поняття "об'єкт регулювання" (будь-яка рослина, продукт рослинного походження, місце зберігання, упаковка, засоби перевезення, контейнери, ґрунт та будь-які інші організми, об'єкти або матеріали, здатні переносити чи поширювати регульовані шкідливі організми) новим положенням, "які визначаються окремо для цілей імпорту, експорту та реекспорту, а також контролю за переміщенням територією України", створює різний правовий режим для відповідних об'єктів регулювання, що функціонують в Україні, і для тих, що мають використовуватись у експортно-імпортних відносинах.

Відповідно є недоцільним запропоноване затвердження "окремих переліків" об'єктів регулювання "для цілей імпорту, експорту та реекспорту" і "для цілей контролю за переміщенням територією України" (зміни до статті 26 Закону).

Опрос