Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О карантине растений" (относительно реформирования системы государственного регулирования в сфере карантина растений и приведения фитосанитарных мер в соответствие с международными стандартами и обязательствами)

Заключение к проекту закона Украины от 29.01.2015 № 1875
Дата рассмотрения: 19.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про карантин рослин" (щодо реформування системи державного регулювання у сфері карантину рослин та приведення фітосанітарних заходів у відповідність до міжнародних стандартів і зобов'язань)" (реєстр. N 1875 від 29.01.2015 р.)

У проекті пропонується внести зміни до Закону України "Про карантин рослин", згідно з якими до 24 годин обмежується термін видачі карантинного та фітосанітарного сертифікатів після завантаження транспортного засобу; запроваджуються окремі переліки об'єктів регулювання для імпорту, експорту та реекспорту, а також контролю за переміщенням територією України; забезпечується публічний доступ до інформації на інтернет-сторінці центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин; запроваджується декларативний принцип реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність у відповідній сфері та ін. Метою проекту є зниження адміністративного навантаження на бізнес у сфері карантину рослин; приведення фітосанітарних заходів у відповідність до міжнародних стандартів і норм.

Головне управління, проаналізувавши проект, вважає за доцільне зазначити наступне.

1. Управління не вбачає потреби у внесенні зміни до абзацу третього частини другої ст. 10 Закону, згідно з якою державні фітоінспектори матимуть право затримувати об'єкти для інспектування та фітосанітарної експертизи "у випадку візуального виявлення у вантажі регульованого шкідливого організму". Такий спосіб є суб'єктивним і не завжди дасть змогу об'єктивно оцінити стан вантажу, щодо якого здійснюється державний контроль з карантину рослин.

2. Запропонована заміна у частині п'ятій ст. 16 Закону слова "об'єктивно" на формулювання "на основі науково обгрунтованої інформації" щодо вимоги доведення того, що фітосанітарні заходи, які здійснюються в іншій країні, є еквівалентними тим, що застосовуються в Україні, по суті нічого не змінює у реальному змісті відповідного припису. Зазначимо, що об'єктивне доведення того чи іншого факту неможливе без використання даних науки та врахування практичного досвіду.

Опрос