Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно невозможности освобождения под залог за коррупционные преступления)

Заключение к проекту закона Украины от 28.01.2015 № 1871
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

У Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо неможливості звільнення під заставу за корупційні злочини" (реєстр. 1871), поданий народним депутатом України Міщенком С. Г.

Проектом пропонується внести зміни до частини п'ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України, суть яких полягає у фактичній забороні застосування до осіб, які вчинили корупційні злочини, будь-якого іншого запобіжного заходу, окрім тримання під вартою.

Необхідність внесення запропонованих змін мотивується тим, щоб унеможливити уникнення кримінальної відповідальності та подальше переховування від правоохоронних органів осіб, винних у корупційних злочинах, при виході їх на волю, зокрема, під заставу.

Проаналізувавши законопроект, члени Комітету вважають запропоновані законопроектом зміни неприйнятними, оскільки такий підхід ставить осіб, які вчинили корупційні злочини, у нерівні умови з учасниками процесу, які підозрюються у вчиненні інших, але не менш серйозних злочинів. Тобто, при прийнятті даних змін, до осіб, які підозрюються чи обвинувачуються у вчиненні корупційного злочину, неможливо буде обрати іншого запобіжного заходу, окрім як тримання під вартою, навіть якщо для цього будуть об'єктивні підстави. А оскільки тримання під вартою є найбільш суворим запобіжним заходом та застосовуються лише у випадках, коли іншими запобіжними заходами неможливо уникнути подальших негативних наслідків.

Опрос