Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения отдельных транспортных средств, которые могут быть отнесены к предметам роскоши)

Заключение к проекту закона Украины от 28.01.2015 № 1868
Дата рассмотрения: 17.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування окремих транспортних засобів, що можуть бути віднесеними до предметів розкоші)"

У законопроекті шляхом внесення змін до ст. 267 Податкового кодексу України пропонується віднести до об'єктів оподаткування транспортним податком легкові автомобілі, мотоцикли, моторні човни, яхти, літаки і гелікоптери вартістю понад 50000 Євро та визначити порядок їх оподаткування.

За змістом Пояснювальної записки до законопроекту його прийняття обґрунтовується необхідністю запровадження диференційованого розміру податку для власників легкових автомобілів та оподаткування інших транспортних засобів, які, на думку суб'єкта законодавчої ініціативи, виходячи з їх вартості, слід відносити до предметів розкоші.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження і пропозиції.

1. Оскільки у проекті пропонуються зміни лише до ст. 267 Податкового кодексу України, пропонуємо уточнити його назву на "Про внесення змін до статті 267 Податкового кодексу України (щодо оподаткування окремих транспортних засобів, що можуть бути віднесені до предметів розкоші)"

2. Пропонуємо підпункти 267.2.1 (оновлений), 267.2.2 та 267.2.3 (нові) п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України об'єднати в один підпункт 267.2.1, оскільки різниця між ними полягає лише у видах транспортних засобів, проте величина їх початкової вартості та порядок її визначення однакові. Відповідні уточнення у зв'язку з цим доцільно внести в оновлені підпункт 267.3.1, пункт 267.4 ст. 267 Кодексу.

Опрос