Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 87 Бюджетного кодекса Украины (относительно финансирования общеобразовательных учебных заведений государственной формы собственности)

Заключение к проекту закона Украины от 28.01.2015 № 1867
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності)"

У законопроекті шляхом внесення змін до статті 87 Бюджетного кодексу України пропонується до складу видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, віднести видатки на фінансування загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

У супроводжувальних до проекту документах висловлено застереження, що "зміна порядку фінансування всеукраїнських загальноосвітніх навчальних закладів (наприклад таких як Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Державний загальноосвітній навчальний заклад гімназія-інтернат "Дитяча інженерна академія" (м. Київ), загальноосвітній навчальний заклад "Міжнародна українська школа", Республіканське вище училище фізичної культури (м. Київ) та інші та переведення на фінансування з місцевих бюджетів призведе до їх занепаду та ліквідації". Водночас прийняття пропозицій проекту "надасть можливість зберегти загальноосвітні навчальні заклади державної форми власності, які виконують загальнодержавну соціальну функцію щодо відбору і розвитку талановитої учнівської молоді для університетської фізико-математичної, природничої, технічної та іншої освіти нашої країни, підготовки кадрів для олімпійського резерву, підтримки співвітчизників закордоном, які бажають отримати українську освіту, зберегти мову, традиції та культуру народу України, а також забезпечить умови для подальшого розвитку таких навчальних закладів та примноження інтелектуального потенціалу держави".

Головне науково-експертне управління не заперечує можливості прийняття пропозицій проекту, водночас вважає доцільним зазначити наступне.

У проекті пропонується до складу видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, віднести видатки на фінансування загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України. Зазначимо, що щоразу при зміні такого переліку виникатиме необхідність корегування відповідних показників бюджету. Можливо також саме у Кодексі доцільно було б визначити перелік таких закладів, або ж, принаймні, хоча б основні критерії, за якими Кабінет Міністрів України може формувати відповідний перелік.

Опрос