Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно повышения уровня рождаемости и престижа отцовства)

Заключение к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1862
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 17 червня 2015 року проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підвищення рівня народжуваності та престижу батьківства) (реєстр. N 1862), подано народними депутатами України Гриневич Л. М. та іншими.

Поданим законопроектом шляхом внесення змін до Кодексу законів про працю України та Закону України "Про відпустки", пропонується надавати батькові новонародженої дитини на підставі документа закладу охорони здоров'я оплачувану відпустку тривалістю 7 календарних днів, а також можливість приєднати до цієї відпустки щорічну відпустку незалежно від тривалості роботи.

Крім того, підприємствам, установам та організаціям за рахунок власних коштів запропоновано надавати чоловікам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

Підтримуючи в цілому намагання авторів привести законодавство України у соціально-трудовій сфері до законодавства та стандартів Європейського Союзу, Комітет зазначає, що відповідно до Закону України "Про відпустки" чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, передбачено надання за його бажанням в обов'язковому порядку відпустки без збереження заробітної плати тривалістю до 14 календарних днів. Також чоловіки, дружини яких перебувають у післяпологовій відпустці, мають право на щорічну оплачувану відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві.

Комітет також звертає увагу на те, що реалізація положень законопроекту потребуватиме додаткових видатків державного та місцевих бюджетів на оплату соціальної відпустки батькові у зв'язку з народженням дитини (якщо батько є працівником бюджетної установи). Міністерством фінансів відмічається, що у бюджеті на 2015 рік видатки на реалізацію даного законопроекту не передбачені.

Опрос