Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно повышения уровня рождаемости и престижа отцовства)

Заключение к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1862
Дата рассмотрения: 10.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо підвищення рівня народжуваності та престижу батьківства)" (N 1862 від 27.01.2015 р.)

У законопроекті шляхом внесення відповідних змін до Закону України "Про відпустки" та Кодексу законів про працю України пропонується передбачити можливість надання чоловіку оплачуваної відпустки у зв'язку з народженням дитини тривалістю 7 календарних днів, а також визначити порядок її надання.

Головне управління, підтримуючи загальну спрямованість законодавчої пропозиції на підтримку сімей з дітьми, вважає за доцільне зазначити наступне.

1. При розгляді пропозиції щодо запровадження зазначеної відпустки доцільно врахувати можливість її надання батьку дитини у випадку, коли жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою (стаття 74 Сімейного кодексу України). Крім того, варто визначити більш конкретно мету такої відпустки, оскільки у разі, якщо вона надається для підтримки породіллі, то було б доцільним передбачити її надання і у випадку, коли мати дитини є фактично одинокою матір'ю. При цьому особою, якій така відпустка буде надаватися, може бути визнаний її близький родич (мати чи батько жінки та інші).

2. У змінах до статті 21 Закону України "Про відпустки" пропонується виплачувати заробітну плату за час відпустки чоловікам у зв'язку з народженням дитини у день виплати заробітної плати. Проте при такому варіанті оплати часу відпустки допускається ситуація, коли день, з якого працівник має йти у відпустку, настане раніше, ніж день виплати заробітної плати. У зв'язку з цим, пропонуємо дозволити виплачувати у цьому випадку заробітну плату за час відпустки не пізніше дня, який передує її початку.

Опрос