Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно трансфертного ценообразования)

Заключение к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1861
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо трансфертного ціноутворення)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України (далі - ПК) пропонується удосконалити чинну систему регулювання трансфертного ціноутворення, а саме: уточнити особливості визначення звичайної ціни; не поширювати принцип "витягнутої руки" на питання перевірки нарахування і повноти сплати податку на додану вартість; уточнити критерій "контрольованої господарської операції" для визначення нарахування податку на прибуток підприємств; конкретизувати перелік фінансових показників визначення рівня рентабельності контрольованої операції, які забезпечують її відповідність принципу "витягнутої руки"; збільшити з 5 до 20 млн. грн. обсяг контрольованих операцій платників податків з одним контрагентом, коли вони зобов'язані подавати звіт про такі контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, що настає за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису; зобов'язати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, у разі неподання платником податків звітів про контрольовані операції, надсилати повідомлення про такі факти центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику; зменшити штрафні санкції з п'яти до одного відсотка суми контрольованих операцій, що не задекларовані у звіті, але не більше 100 розмірів мінімальної заробітної плати за всі незадекларовані операції.

У Пояснювальній записці до законопроекту необхідність його прийняття обґрунтовується потребою "удосконалення існуючої системи державного регулювання трансфертного ціноутворення, усунення суперечностей та конкретизації норм, які негативно впливають на забезпечення реалізації податкової політики з урахуванням міжнародного досвіду та оптимального поєднання фіскальної та регулюючої функції оподаткування".

Головне управління, в цілому підтримуючи внесений законопроект, водночас з приводу його окремих положень вважає за доцільне висловити такі зауваження і пропозиції.

1. У визначенні терміну "пов'язані особи" пропонується уточнити оціночні критерії віднесення осіб до пов'язаних, зокрема: "сума всіх кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від однієї юридичної особи та/або кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від інших юридичних осіб, гарантованих однією юридичною особою, стосовно іншої юридичної особи на початок звітного року перевищує суму власного капіталу більше ніж у 3,5 раза (для фінансових установ та компаній, що провадять виключно лізингову діяльність, - більше ніж у 10 разів)" (зміни до абз. 9 пп. "а" пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 ПК), "сума всіх кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від фізичної особи, наданих юридичній особі, та/або будь-яких кредитів (позик), поворотної фінансової допомоги від інших фізичних осіб, наданих юридичній особі, які надаються під гарантії цієї фізичної особи, на початок звітного року перевищують суму власного капіталу більше ніж у 3,5 раза (для фінансових установ та компаній, що провадять виключно лізингову діяльність, - більше ніж у 10 разів)" (зміни до абз. 6 пп. "б" пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 ПК). На наш погляд, пропоноване формулювання "на початок звітного періоду" потребує конкретизації з метою запобігання певному суб'єктивізму при практичному застосуванні відповідної норми.

2. В абз. 2 пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 ПК пропонується збільшити з 5 до 20 млн. грн. обсяг контрольованих операцій платників податків із одним контрагентом, коли вони зобов'язані подавати звіт про такі контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, що настає за звітним, засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. У Пояснювальній записці до законопроекту доцільно було б надати належне обґрунтування такої пропозиції, включаючи інформацію про стан застосування чинної норми.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос