Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно безоплатного обеспечения учебниками учащихся общеобразовательных учебных заведений и педагогических работников

Заключение к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1857
Дата рассмотрения: 16.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників" (реєстр. N 1857 від 27.01.2015 р.)

У законопроекті шляхом внесення змін до статей 12, 35 Закону України "Про освіту" та статті 37 Закону України "Про загальну середню освіту" пропонується встановити гарантії з боку держави "на безоплатне забезпечення підручниками, посібниками, методичною літературою учнів загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічних працівників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України". При цьому, реалізація цього завдання покладається на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти.

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, метою його прийняття "є створення належних умов для здобуття якісної середньої освіти у відповідності до статті 53 Конституції України".

Головне науково-експертне управління, підтримуючи в цілому ідею законопроекту щодо безоплатного забезпечення підручниками учнів та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, водночас вважає за необхідне зауважити наступне.

1. У законопроекті пропонується надати учням загальноосвітніх навчальних закладів та педагогічним працівникам право на безоплатне забезпечення підручниками, посібниками, методичною літературою. За чинною ж редакцією частини другої статті 35 Закону України "Про освіту" таке право мають лише "учні загальноосвітніх навчальних закладів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів I - III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Практична реалізація положень законопроекту потребуватиме виділення значних бюджетних коштів, у зв'язку з чим законопроект потребує належного фінансово-економічного обгрунтування (включаючи відповідні розрахунки), як того вимагає частина перша статті 27 Бюджетного кодексу України та частина третя статті 91 Регламенту Верховної Ради України.

Опрос