Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Национальной гвардии Украины" (относительно усовершенствования организации и порядка деятельности Национальной гвардии Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 27.01.2015 № 1848
Дата рассмотрения: 30.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Національну гвардію України" (щодо удосконалення організації та порядку діяльності Національної гвардії України)"

Законопроектом пропонується внести до Закону України "Про Національну гвардію України" зміни, якими змінюється організаційна структура Національної гвардії України (далі - НГ), уточнюється штатна чисельність військовослужбовців, норми щодо застосування вогнепальної зброї, призначення та звільнення з посад вищого командування, залучення резервістів до виконання функцій НГ, а також визначається порядок реалізації функції з охорони ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання державної власності, важливих державних об'єктів та спеціальних вантажів.

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, в цілому підтримує його ідею.

Разом з тим звертаємо увагу, що затвердження Верховною Радою України статуту НГ, яким визначається організація і порядок несення військової служби з охорони ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання державної власності, важливих державних об'єктів та спеціальних вантажів, а також права і обов'язки військовослужбовців, які залучаються для несення такої служби, на нашу думку, не випливає з повноважень Верховної Ради України, передбачених Конституцією України (див. нову редакцію ч. 5 статті 5 Закону). Загалом ухвалення актів, які по суті містять інструктивні положення, не вимагає участі парламенту.

З іншого боку, подібний прецедент вже існує, оскільки Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України затверджений Законом України від 24.03.99 р. N 550-XIV. Тому у випадку залишення запропонованої у проекті норми, з огляду на те, що актами Верховної Ради є закони, постанови, резолюції, декларації, звернення, заяви (див. статтю 46 Регламенту Верховної Ради України), пропонуємо уточнити, що статут НГ має бути затверджений законом.

Опрос