Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной системе биобезопасности при создании, испытании, транспортировке и использовании генетически модифицированных организмов" (относительно введения упрощенной процедуры регистрации на территории Украины ГМО и продукции, произведенной с их применением, зарегистрированных в Европейском Союзе)

Заключение к проекту закона Украины от 26.01.2015 № 1844
Дата рассмотрения: 07.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів" (щодо запровадження спрощеної процедури реєстрації на території України ГМО та продукції, виробленої з їх застосуванням, зареєстрованих в Європейському Союзі)" (реєстр. N 1844 від 26.01.2015 р.)

У проекті пропонується внести зміни до статті 14 "Державна реєстрація ГМО та встановлення обмеження щодо їх застосування" Закону України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів", відповідно до яких передбачається запровадження державної реєстрації на території України зареєстрованих в Європейському Союзі ГМО та продукції, виробленої з їх застосуванням, за спрощеною процедурою, визначеною Кабінетом Міністрів України.

Головне управління, розглянувши проект, підтримує прийняття його у першому читанні за основу. Разом з тим вважаємо, що було б доцільним безпосередньо у цьому Законі визначити основні положення щодо спрощеної реєстрації ГМО та продукції, виробленої з їх застосуванням, зважаючи на те, що Україна ще не є повноправним членом Європейського Союзу і на її території не діє законодавство ЄС. Це, на нашу думку, відповідатиме основному принципу державної політики - пріоритетності збереження здоров'я людини і охорони навколишнього природного середовища у порівнянні з отриманням економічних переваг від застосування ГМО.

Крім цього, оскільки у проекті пропонується внести зміни лише до однієї статті закону, пропонуємо уточнити його назву на "Про внесення змін до статті 14 Закону України "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів" щодо запровадження в Україні спрощеної процедури реєстрації ГМО та продукції, виробленої з їх застосуванням, зареєстрованих в Європейському Союзі". Більш логічним є також викладення зазначених змін як частини 9 цієї статті, а не 5, як це пропонується у проекті. Звертаємо увагу також на те, що у статті 1 вказаного Закону використовується термін "продукція, отримана з використанням ГМО". А тому саме його варто використовувати у проекті замість терміну "продукція, вироблена з їх застосуванням".

Опрос