Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "Об очищении власти" относительно дополнительных мер по обеспечению обороноспособности государства

Заключение к проекту закона Украины от 26.01.2015 № 1841
Дата рассмотрения: 26.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про очищення влади" щодо додаткових заходів із забезпечення обороноздатності держави" (реєстр. N 1841 від 26.01.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, в якому пропонується не застосовувати заборону, передбачену частинами третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", до осіб вищого офіцерського складу, які обіймають (обіймали) посади в органах внутрішніх справ, Службі безпеки України, Міністерстві оборони України, Збройних Силах України та інших утворених відповідно до законів військових формуваннях (п. 2 Пояснювальної записки).

За результатами аналізу поданого проекту вважаємо за необхідне зазначити наступне:

Головне управління концептуально підтримує ідею проведення очищення влади, яке має бути спрямоване на вилучення із системи влади осіб, які тим чи іншим чином скомпрометували себе та дискредитували всю владу в цілому або були причетними до дискредитації влади в очах суспільства, порушення прав та свобод людини, корупції тощо. Питання очищення влади є нагальною вимогою суспільства та необхідною умовою для переходу на якісно інший рівень державного управління.

Разом з тим, досвід очищення влади в зарубіжних країнах стосується періодів, коли не існує додаткових загроз для державності, суспільства, миру та безпеки країни.

Реальний стан безпеки в державі та суспільстві ставить на пріоритетні позиції питання забезпечення професійності військового управління, компетентності та досвіду вищих посадових осіб, від якісно-професійних здібностей яких напряму залежать тисячі життів як військовослужбовців, так і цивільних осіб.

Тому запропоновані виключні заходи щодо допуску в окремих випадках осіб вищого офіцерського складу, які підлягають люстрації, до виконання професійних обов'язків з дотриманням законодавчо визначеної процедури індивідуального вирішення даного питання в цілому не викликають заперечень.

Разом з тим, необхідно враховувати, що запропоновані в проекті новели щодо додаткових повноважень Президента України у процедурі очищення влади не узгоджуються з чинними положеннями Конституції України.

Опрос