Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения реализации конституционных прав внутренне перемещенных лиц

Заключение к проекту закона Украины от 26.01.2015 № 1835
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 4 березня 2015 року проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації конституційних прав внутрішньо переміщених осіб" (реєстр. N 1835 доопрацьований), поданий народним депутатом України Помазановим А. В.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України, Житлового кодексу УРСР, Земельного кодексу України, законів України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", "Про державну службу", "Про зайнятість населення", "Про житловий фонд соціального призначення".

Змінами до вказаних законодавчих актів автор створює для внутрішньо переміщених осіб сприятливі умови для реалізації ними конституційних прав.

Загалом для внутрішньо переміщених осіб законопроектом пропонується: зарахувати їх до категорій громадян, що мають позачергове право на отримання жилих приміщень; віднести їх до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; спростити порядок вступу на посаду державного службовця; надати переважне право на залишенні на роботі в разі скорочення чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці; передбачити можливість отримання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування на засадах спрощеної системи; звільнити від сплати мита за відновлення втрачених документів, що посвідчують особу; звільнити від сплати мита за реєстрацію місця проживання; позачергово влаштувати дітей у загальноосвітні навчальні заклади.

Опрос