Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения реализации конституционных прав внутренне перемещенных лиц

Заключение к проекту закона Украины от 26.01.2015 № 1835
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 4 березня 2015 року проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації конституційних прав внутрішньо переміщених осіб" (реєстр. N 1835 доопрацьований), поданий народним депутатом України Помазановим А. В.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України, Житлового кодексу УРСР, Земельного кодексу України, законів України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", "Про державну службу", "Про зайнятість населення", "Про житловий фонд соціального призначення".

Змінами до вказаних законодавчих актів автор створює для внутрішньо переміщених осіб сприятливі умови для реалізації ними конституційних прав.

Загалом для внутрішньо переміщених осіб законопроектом пропонується: зарахувати їх до категорій громадян, що мають позачергове право на отримання жилих приміщень; віднести їх до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; спростити порядок вступу на посаду державного службовця; надати переважне право на залишенні на роботі в разі скорочення чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці; передбачити можливість отримання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування на засадах спрощеної системи; звільнити від сплати мита за відновлення втрачених документів, що посвідчують особу; звільнити від сплати мита за реєстрацію місця проживання; позачергово влаштувати дітей у загальноосвітні навчальні заклади.

На думку Комітету прийняття законопроекту запровадить пільгові умови надання у користування земельних ділянок державної та комунальної форм власності, сприятиме залученню до активної співпраці органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які можуть передати внутрішньо переміщеним особам житлові, адміністративні та інші будівлі, які придатні для проживання.

Реалізація положень законопроекту надасть можливість особам із статусом внутрішньо переміщених осіб бути прийнятими на посади державних службовців у скорочені строки, що дозволить їм мати соціальний захист та матеріальне забезпечення. Проте, таким правом зможуть скористатися лише особи, які приймаються на посади шостої та сьомої категорій, до того ж ним буде обмежено їх доступ до інформації із грифом секретно та інформації, що міститиме державну таємницю.

Також позитивним є віднесення внутрішньо переміщених осіб до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, відповідно при працевлаштуванні яких роботодавцям компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за таку особу.

Опрос