Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно подготовки, изготовления, распространения книг и периодических изданий печатных средств массовой информации отечественного производства)

Заключение к проекту закона Украины от 23.01.2015 № 1833
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підготовлення, виготовлення, розповсюдження книжок та періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва)"

У законопроекті шляхом внесення змін до статті 197 Податкового кодексу України пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з "постачання (передплати) та доставка періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України" (пп. 197.1.25 п. 197.1).

Головне управління, погоджуючись в цілому з необхідністю державної підтримки вітчизняного книговидання, звертає увагу на те, що з 1 січня 2004 р. до 1 січня 2015 р. видавництва, видавничі організації, підприємства поліграфії мали податкові пільги подібні тим, які пропонуються поданим проектом. У даному випадку доцільно було б проаналізувати ефективність застосування таких пільг.

Внесена законодавча пропозиція також потребує додаткового обгрунтування на предмет відповідності вимогам статті III Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року, відповідно до параграфу 1 якої члени СОТ визнають, що "внутрішні податки й інші внутрішні збори та закони, правила та вимоги, які стосуються внутрішнього продажу, пропозиції до продажу, купівлі, транспортування, розподілу чи використання товарів, а також правила внутрішнього кількісного регулювання, які встановлюють вимоги щодо змішування, переробки чи використання товарів у певних кількостях чи пропорціях, не повинні застосовуватися до імпортованих чи вітчизняних товарів таким чином, щоб створювати захист для вітчизняного виробництва", а згідно з параграфом 2 цієї статті "товари, які походять з території будь-якого члена СОТ, імпортовані на територію будь-якого іншого члена СОТ, не повинні підпадати, прямо чи опосередковано, під внутрішні податки та інші внутрішні збори будь-якого роду, які перевищують податки та збори, що прямо чи опосередковано застосовуються до аналогічних вітчизняних товарів. Більш того, жоден член СОТ не повинен будь-яким іншим чином застосовувати внутрішні податки чи інші внутрішні збори до імпортованих чи вітчизняних товарів таким чином, щоб це суперечило принципам, викладеним у параграфі 1".

Пропозиція п. 1 розділу II проекту, згідно з яким "цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування", не відповідає принципу стабільності податкового законодавства, закріпленому у пп. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу України, за яким "податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року".

Опрос