Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины (относительно терминологического и организационного усовершенствования уголовного процессуального закона)

Заключение к проекту закона Украины от 23.01.2015 № 1825
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо термінологічного та організаційного удосконалення) (реєстр. N 1825 від 23 січня 2015 р.)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 08 квітня 2015 року (протокол N 15) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо термінологічного та організаційного удосконалення) (реєстр. N 1825 від 23.01.2015 р.) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Лубінцем Д. В.

Основна суть пояснювальної записки не відноситься до законопроекту, так як в пунктах 1 та 2 пояснювальної записки йде мова про внесення змін до Кримінального, а не Кримінального процесуального кодексу України.

Суть законопроекту полягає в унормуванні термінології, зокрема, щодо забезпечення права на захист особам, щодо якої розглядається питання про екстрадицію, розширення прав підозрюваного, обвинуваченого тощо.

Прийняття вказаного Законопроекту, за твердженням автора, має та стане гарантією дотримання принципів криміналізації при формулюванні статей КК України: принципу повноти складу, принципу суспільної небезпечності, принципу визначеності та єдності термінології, принципу не надмірності заборони, принципу системно-правової несуперечливості.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з такого.

Опрос