Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно стимулирования использования альтернативных источников электрической энергии)

Заключение к проекту закона Украины от 22.01.2015 № 1821
Дата рассмотрения: 10.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання використання альтернативних джерел електричної енергії"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується виключити з переліку підакцизних товарів електричну енергію, вироблену кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії, тим самим надавши право сільськогосподарським товаровиробникам, які виробляють таку електричну енергію, бути платниками єдиного податку четвертої групи.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його метою "є забезпечення підвищення ефективності вітчизняного виробництва, зменшення його енергозалежності, стимулювання впровадження інновацій у виробництво та підтримка ключових галузей економіки України".

Головне управління, вважаючи достатньо обґрунтованими аргументи, наведені на користь внесеного законопроекту, та в цілому підтримуючи його прийняття, одночасно вважає доцільним звернути увагу на таке.

Пропозиція до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України щодо виключення з переліку підакцизних товарів електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії, має супроводжуватись одночасним внесенням відповідних змін до пп. 215.3.9 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, в якій встановлюються ставки акцизного податку на електроенергію.

У супровідних до проекту документах доцільно було б надати інформацію про практику виробництва та продажу (у разі наявності такого) сільськогосподарськими товаровиробниками електроенергії, виробленої із застосуванням когенераційних установок та з відновлювальних джерел енергії. Така інформація, зокрема, необхідна для підтвердження чи спростування застереження щодо можливості зміни основного критерію кваліфікації сільськогосподарського товаровиробника для цілей глави 1 розділу XIV, в основу якого покладено питому вагу доходу сільськогосподарського товаровиробництва (що дорівнює або перевищує 75 %), отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу, що враховується під час визначення права такого товаровиробника на реєстрацію як платника податку (пп. 14.1.262 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос