Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно стимулирования использования альтернативных источников электрической энергии)

Заключение к проекту закона Украины от 22.01.2015 № 1821
Дата рассмотрения: 10.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання використання альтернативних джерел електричної енергії"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується виключити з переліку підакцизних товарів електричну енергію, вироблену кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії, тим самим надавши право сільськогосподарським товаровиробникам, які виробляють таку електричну енергію, бути платниками єдиного податку четвертої групи.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його метою "є забезпечення підвищення ефективності вітчизняного виробництва, зменшення його енергозалежності, стимулювання впровадження інновацій у виробництво та підтримка ключових галузей економіки України".

Головне управління, вважаючи достатньо обґрунтованими аргументи, наведені на користь внесеного законопроекту, та в цілому підтримуючи його прийняття, одночасно вважає доцільним звернути увагу на таке.

Пропозиція до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України щодо виключення з переліку підакцизних товарів електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії, має супроводжуватись одночасним внесенням відповідних змін до пп. 215.3.9 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, в якій встановлюються ставки акцизного податку на електроенергію.

У супровідних до проекту документах доцільно було б надати інформацію про практику виробництва та продажу (у разі наявності такого) сільськогосподарськими товаровиробниками електроенергії, виробленої із застосуванням когенераційних установок та з відновлювальних джерел енергії. Така інформація, зокрема, необхідна для підтвердження чи спростування застереження щодо можливості зміни основного критерію кваліфікації сільськогосподарського товаровиробника для цілей глави 1 розділу XIV, в основу якого покладено питому вагу доходу сільськогосподарського товаровиробництва (що дорівнює або перевищує 75 %), отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу, що враховується під час визначення права такого товаровиробника на реєстрацію як платника податку (пп. 14.1.262 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Опрос