Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления административной ответственности за нарушение требований по обращению с отходами и благоустройству территорий)

Заключение к проекту закона Украины от 22.01.2015 № 1816
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народними депутатами України Томенком М. В. та Недавою О. А. проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо поводження з відходами та благоустрою територій" (реєстр. N 1816).

Метою законопроекту є запровадження адекватної відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами та благоустрою територій.

Проектом пропонується у Законі України "Про відходи" ввести нові терміни - "забруднення відходами" та "засмічення відходами" та привести у відповідність із цими термінами Водний, Земельний, Лісовий кодекси, Кодекс України про адміністративні правопорушення, закони України "Про благоустрій населених пунктів" та "Про автомобільні дороги".

Проаналізувавши положення законопроекту Комітет відзначає, що його прийняття матиме позитивні соціально-економічні наслідки у сфері поводження з побутовими відходами та благоустрою населених пунктів, підвищить відповідальність, оскільки в законопроекті передбачено значне підвищення штрафів що, як наслідок, зменшить правопорушення у цій сфері.

З огляду на це, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду на пленарному засіданні в першому читанні зазначений законопроект прийняти за основу.

Опрос