Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно служебных произведений, произведений, созданных на заказ и при выполнении работ

Заключение к проекту закона Украины от 05.02.2015 № 1812-1
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо службових творів, творів, створених за замовленням та при виконанні робіт (реєстр. N 1812-1 від 05.02.2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо службових творів, творів, створених за замовленням та при виконанні робіт (реєстр. N 1812-1 від 05.02.2015 р.) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Семенухою Р. С., Данченком О. І. та Сисоєнко І. В.

Згідно із пояснювальною запискою метою Законопроекту є усунення колізій та неузгодженостей між чинними редакціями норм Закону України "Про авторське право і суміжні права" та Цивільного кодексу України, уніфікації термінології, що призведе до однакового трактування норм законодавства України.

Для досягнення поставленої мети законопроектом пропонуються зміни до Цивільного кодексу України та Закону України "Про авторське право і суміжні права", які дозволять усунути неузгодженості між нормативно-правовими актами вищого рівня з приводу об'єктів авторського права, зокрема тих, які стосуються авторських прав щодо створення об'єктів згідно трудового договору та за замовленням.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

В Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос