Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно права интеллектуальной собственности на служебные произведения

Заключение к проекту закона Украины от 22.01.2015 № 1812
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права інтелектуальної власності на службові твори (реєстр. N 1812 від 22.01.2015 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо права інтелектуальної власності на службові твори (реєстр. N 1812 від 22.01.2015 року) (далі - Законопроект), поданий народними депутатами України Алексєєвим І. С. та Сторожуком Д. А.

Згідно із пояснювальною запискою метою Законопроекту є приведення положень Закону України "Про авторське право і суміжні права" стосовно здійснення майнових прав інтелектуальної власності на службовий твір у відповідність до Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) та виконання вимог частини четвертої статті 181 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, уніфікація законодавства України у сфері правової охорони службових творів та приведення його у відповідність до вимог Європейського Союзу.

Законопроект передбачає внесення змін до ЦК України та Закону України "Про авторське право і суміжні права" стосовно набуття майнових прав інтелектуальної власності на твори, створені в рамках виконання трудового договору, зокрема комп'ютерні програми.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

Опрос