Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно оптимизации расходов Аппарата Верховной Рады Украины путем внедрения электронной рассылки некоторых печатных материалов, предоставляемых народным депутатам Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 19.01.2015 № 1795
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо оптимізації витрат Апарату Верховної Ради України шляхом запровадження електронної розсилки деяких друкованих матеріалів, що надаються народним депутатам України)" (реєстр. N 1795 від 19 січня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 04 березня 2015 року (протокол N 12) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо оптимізації витрат Апарату Верховної Ради України шляхом запровадження електронної розсилки деяких друкованих матеріалів, що надаються народним депутатам України) (реєстр. N 1795 від 19 січня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Голубовим Д. І.

Згідно з Пояснювальною запискою Законопроект розроблений з метою зменшення обсягу витрат коштів Апаратом Верховної Ради України для придбання паперу, ремонту і обслуговування обладнання та інвентарю (оргтехніка, картриджі і т. д.), на яких здійснюється друк та тиражування законопроектів (із супровідними матеріалами), а також інших матеріалів, що надаються народним депутатам України.

Зокрема, на думку автора, у зв'язку із складною економічною ситуацією в Україні, вказані витрати є невиправданими та недоцільними, адже світова практика вказує на необхідність запровадження системи "електронного урядування".

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до статей 11, 21, 24, 25, 98, 112, 117, 122, 126, 131, 133, 145, 147, 150, 152, 156 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" і зменшити витрати Апарату Верховної Ради України на друк матеріалів, та спростити систему передачі інформації, шляхом запровадження електронної розсилки друкованих матеріалів, що надаються народним депутатам України.

Україна є правовою державою, у якій визнається і діє принцип верховенства права; Конституція України має найвищу юридичну силу; закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (стаття 1, частини перша, друга статті 8 Основного Закону України).

Закон України "Про Регламент Верховної Ради України" - це єдиний процесуально-нормативний акт, що встановлює порядок діяльності українського парламенту, має особливий порядок змін та скасування.

Опрос