Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно ответственности за приобретение некачественной продукции оборонного назначения)

Заключение к проекту закона Украины от 19.01.2015 № 1793
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянутий поданий народним депутатом України Герасимовим А. В. проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за придбання неякісної продукції оборонного призначення (реєстр. N 1793).

Проектом пропонується доповнити розділ 1 "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України статтею 114-2, встановивши відповідальність за придбання продукції, робіт та послуг оборонного призначення, що не відповідають встановленим стандартам та вимогам технічних регламентів, якщо такі дії призвели до загрози заподіянню шкоди обороноздатності держави (частина 1 статті 114-2), чи якщо вони вчинені організованою групою або призвели до тяжких наслідків (частина 2 статті 114-2).

Необхідність розробки та прийняття цього законопроекту обумовлена ситуацією, що склалася за результатами проведених органами прокуратури перевірок дотримання законодавства при матеріально-технічному, речовому, продовольчому, медичному та інших видах забезпечення військовослужбовців, якими встановлені непоодинокі факти закупівлі речей, що згідно з висновками експертів, не відповідають державним стандартам, виготовлені з неякісних матеріалів і не мають маркування, а також повідомленнях в засобах масової інформації про нестачу в Збройних Силах України обмундирування, неякісну форму, погане взуття тощо.

Розглянувши законопроект, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти його в першому читанні за основу.

Опрос