Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Экономическом эксперименте на территории города Одессы

Заключение к проекту закона Украины от 16.01.2015 № 1786
Дата рассмотрения: 24.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про Економічний експеримент на території міста Одеси" (реєстр. N 1786 від 16.01.2015 р.)

У законопроекті пропонується визначити порядок проведення економічного експерименту на території міста Одеси (далі - Економічний експеримент "Одеса").

Метою проведення Економічного експерименту "Одеса" є "залучення інвестицій у різні галузі виробництва, розвиток рекреаційно-туристичного господарства в місті, створення нових робочих місць та пошук ідеальної моделі стрімкого економічного розвитку на прикладі міста Одеси, що в подальшому може використовуватись на території всієї держави" (ч. 2 ст. 1 проекту).

Головне управління, розглянувши вказаний законопроект, вважає доцільним зазначити таке.

1. Насамперед, вважаємо за доцільне наголосити, що пропонована у проекті економічна модель (Економічний експеримент "Одеса") за правовими ознаками є різновидом спеціальної (вільної) економічної зони (СЕЗ), типовими правовими ознаками якої є спеціальний правовий режим економічної діяльності, порядок застосування і дії законодавства України та пільгові умови економічної діяльності. Це випливає з норм Закону України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон", згідно з якими "спеціальна (вільна) економічна зона являє собою частину території України, на якій встановлюються і діють спеціальний правовий режим економічної діяльності та порядок застосування і дії законодавства України. На території спеціальної (вільної) економічної зони запроваджуються пільгові митні, валютно-фінансові, податкові та інші умови економічної діяльності національних та іноземних юридичних і фізичних осіб" (ст. 1).

Опрос