Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения земель сельскохозяйственного назначения под зданиями, хозяйственными дворами, фермами и т. п.)

Заключение к проекту закона Украины от 16.01.2015 № 1785
Дата рассмотрения: 10.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування земель сільськогосподарського призначення під будівлями, господарськими дворами, фермами тощо)"

У законопроекті шляхом внесення змін до підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України пропонується встановити мінімальну величину орендної плати для "земель сільськогосподарського призначення під будівлями, господарськими дворами, фермами тощо", яка не може бути меншою 1 відсотка нормативної грошової оцінки.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "діюча система нарахування орендної плати за землі сільськогосподарського призначення встановлює нижню межу, що становить 3 % грошової оцінки даних земель. Даний розмір орендної плати для дрібного сільськогосподарського товаровиробника і особливо в депресивному регіоні є непосильним та буде становити загрозу згортання дрібного фермерства і подальшого занепаду села".

З прийняттям внесеної законодавчої пропозиції "органи місцевого самоврядування будуть самостійно вирішувати доцільність встановлення саме даного розміру орендної плати (виходячи із типу господарської діяльності сільськогосподарського виробника, його виробничих потужностей, статку, прибутковості), котрий буде балансувати між якомога більшою допустимою платою за землю та можливістю нормального розвитку даного фермерського господарства" (п. 1 Пояснювальної записки).

Опрос