Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О применении амнистии в Украине" (относительно полной реабилитации политических заключенных)

Заключение к проекту закона Украины от 16.01.2015 № 1781
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про застосування амністії в Україні" (щодо повної реабілітації політичних в'язнів)"

У законопроекті пропонується застосувати індивідуальну амністію до певних осіб, прізвища яких передбачається внести до Прикінцевих положень Закону України "Про застосування амністії в Україні".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий проект, вважає за необхідне зазначити таке.

Пропозиція щодо внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про застосування амністії в Україні" є некоректною, оскільки чинна редакція цього Закону не містить Прикінцевих положень. Тому для досягнення мети, зазначеної в Пояснювальній записці до законопроекту, відповідно до приписів частини 3 статті 1 Закону України "Про застосування амністії в Україні" має бути прийнятий окремий спеціальний закон.

Крім того, застосування до осіб, поіменно названих у законопроекті, індивідуальної амністії не призведе до їх реабілітації, оскільки амністія засудженої особи в принципі не є її реабілітацією. Реабілітація цих осіб можлива або шляхом їх безумовного звільнення від кримінальної відповідальності чи покарання (подібно до того, як це було зроблено у Законі України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21 лютого 2014 р. N 743-VII), або шляхом перегляду відповідних справ судами України (у тому числі за нововиявленими обставинами відповідно до глави 34 КПК України) та виправдання відповідних обвинувачених або засуджених осіб.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос