Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О применении амнистии в Украине" (относительно полной реабилитации политических заключенных)

Заключение к проекту закона Украины от 16.01.2015 № 1781
Дата рассмотрения: 02.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про застосування амністії в Україні" (щодо повної реабілітації політичних в'язнів)"

У законопроекті пропонується застосувати індивідуальну амністію до певних осіб, прізвища яких передбачається внести до Прикінцевих положень Закону України "Про застосування амністії в Україні".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий проект, вважає за необхідне зазначити таке.

Пропозиція щодо внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про застосування амністії в Україні" є некоректною, оскільки чинна редакція цього Закону не містить Прикінцевих положень. Тому для досягнення мети, зазначеної в Пояснювальній записці до законопроекту, відповідно до приписів частини 3 статті 1 Закону України "Про застосування амністії в Україні" має бути прийнятий окремий спеціальний закон.

Крім того, застосування до осіб, поіменно названих у законопроекті, індивідуальної амністії не призведе до їх реабілітації, оскільки амністія засудженої особи в принципі не є її реабілітацією. Реабілітація цих осіб можлива або шляхом їх безумовного звільнення від кримінальної відповідальності чи покарання (подібно до того, як це було зроблено у Законі України "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України" від 21 лютого 2014 р. N 743-VII), або шляхом перегляду відповідних справ судами України (у тому числі за нововиявленими обставинами відповідно до глави 34 КПК України) та виправдання відповідних обвинувачених або засуджених осіб.

Опрос