Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 3 Закона Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно предоставления депутатам права состоять на военной службе во время действия особого периода)

Заключение к проекту закона Украины от 16.01.2015 № 1780
Дата рассмотрения: 26.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо надання депутатам права перебувати на військовій службі під час дії особливого періоду)" (до реєстр. N 1780 від 16.01.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, яким передбачено внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон).

Положеннями законопроекту пропонується дозволити суміщення депутатського мандату із військовою службою. Зокрема, відповідно до нової частини 4 статті 3 передбачається, що "під час дії особливого періоду народний депутат, який є військовослужбовцем, прикомандированим на час виконання депутатських повноважень до Верховної Ради України, за особистою заявою має право проходити військову службу зі збереженням депутатських повноважень".

За результатами розгляду законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні міркування:

1. Відповідно до статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" "особливий період,. настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій".

Отже, у положеннях законопроекту по суті йдеться про надання народним депутатам України, які є військовослужбовцями та прикомандировані до Верховної Ради України, права за власною заявою проходити військову службу у разі оголошення мобілізації чи під час воєнного стану.

Опрос