Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно призыва на военную службу или сборы народных депутатов Украины

Заключение к проекту закона Украины от 15.01.2015 № 1771
Дата рассмотрения: 03.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підлягання призиву на військову службу або збори народних депутатів України" (реєстр. N 1771 від 15.01.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто поданий законопроект, яким передбачено внесення змін до Законів України "Про статус народного депутата України", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про військовий обов'язок і військову службу".

Метою законопроекту є впровадження можливості призову народних депутатів України на військову службу та на навчальні чи спеціальні збори (п. 2 пояснювальної записки).

Відповідно до положень проекту пропонується: виключити норми законодавства, що звільняють народних депутатів України на строк виконання їх повноважень від призову на військову службу, навчальні та спеціальні збори (стаття 29 Закону України "Про статус народних депутатів України"); скасувати для народних депутатів України відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (зміни до частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"); скасувати звільнення від проходження зборів військовозобов'язаних у зв'язку із депутатською діяльністю (зміни до частини 1 статті 30 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу").

За результатами розгляду законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні міркування:

Опрос