Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения транспортного средства, переоборудуемого в легковой автомобиль, с которого взимается акцизный налог)

Заключение к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1757
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок), (реєстр. N 1757 від 14.01.2015 року), поданий народним депутатом України Барною О. С.

У законопроекті пропонується звільнити від оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль.

Необхідність прийняття цього законопроекту суб'єкт права законодавчої ініціативи у пояснюваній записці обґрунтовує тим, що оподаткування акцизним податком таких операцій містить ризики згортання господарської діяльності з переобладнання транспортних засобів та виникнення відповідних соціальних наслідків, (зокрема, зростання безробіття, зменшення доходів громадян), зменшення надходжень до державного та, особливою, місцевих бюджетів, а також, враховуючи ситуацію з національною валютою України, яка вкрай негативно позначається на платоспроможному попиті на автомобільному ринку, в тому числі в частині придбання відповідних автомобілів для здійснення підприємницької діяльності.

Слід зазначити, що останнім разом таке оподаткування було запроваджено Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" N 71-VIII від 28 грудня 2014 року (далі - Закон N 71) та діє з 1 січня 2015 року. До підакцизних товарів були долучені автомобілі, які в установленому законодавством порядку подаються до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації у зв'язку зі зміною моделі транспортного засобу, яка до переобладнання під час ввезення відповідала товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, а після переобладнання відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД. При цьому, платники акцизного податку при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов'язані пред'явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення. Ставка акцизного податку вираховується виходячи із ставок, встановлених підпунктом 215.3.51 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України для легкових автомобілів (товарна позиція 8703 згідно з УКТ ЗЕД).

Також слід мати на увазі, що Законом N 71 до підакцизних товарів віднесені також і моторні транспорті засоби для перевезення вантажів (товарна позиція 8704 згідно з УКТ ЗЕД).

Таким чином, якщо до прийняття Закону N 71 особи, що переобладнували раніше ввезені моторні транспорті засоби товарної позиці 8704 згідно з УКТ ЗЕД на моторні транспорті засобі товарної позиці 8703 згідно з УКТ ЗЕД взагалі не сплачували акцизний податок, то після набрання чинності Законом N 71 у разі прийняття цього законопроекту вони будуть сплачувати акцизний податок за ставками, встановлених підпунктом 215.3.52 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України для вантажних автомобілів (товарна позиція 8704 згідно з УКТ ЗЕД), які на порядок нижчі ніж для легкових автомобілів.

Опрос