Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" относительно обеспечения условий развития градостроительной деятельности и городского хозяйства

Заключение к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1735
Дата рассмотрения: 31.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо забезпечення умов розвитку містобудівної діяльності та міського господарства" (реєстр. N 1735 від 14.01.2015 р.)

У проекті пропонується зупинити до 1 січня 2017 року дію частин 3 та 4 ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", які відповідно до пунктів 6 та 6-1 розділу V "Прикінцеві положення" зазначеного Закону набули чинності з 1 січня 2015 р. Приписами зазначених частин ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" забороняється передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб у разі відсутності плану зонування або детального плану території та зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території.

На думку Головного управління, при загальній оцінці законопроекту слід враховувати ту обставину, що під час обговорення Верховною Радою України аналогічний за змістом проект за N 1084 від 28.11.2014 року не був прийнятий. Щодо змісту проекту N 1735 варто зазначити, що сама по собі зміна дати набуття чинності відповідних законодавчих положень не здатна забезпечити вирішення жодної проблеми, пов'язаної з плануванням розвитку територій, оскільки ці проблеми залишаються не розв'язаними не через брак часу, а з інших причин, які лежать, зокрема, у площині фінансування відповідних робіт. Більше того, подібна практика у певному розумінні є непродуктивною, оскільки прямо чи опосередковано стимулюватиме зволікання (одне відтермінування може потягнути (і як бачимо тягне) за собою і наступні відповідні відстрочки) щодо опрацювання відповідних містобудівних документів. Без них же розвиток територій може набути хаотичного характеру. До того ж така практика може призвести до зростання кількості відповідних правопорушень, в тому числі корупційного характеру. Крім цього, слід звернути увагу й на те, що ст. 39 Земельного кодексу України наполягає на використанні земель житлової та громадської забудови відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації.

На нашу думку, логічніше було б ставити питання не про перенесення терміну набуття чинності відповідних законодавчих положень, а про заходи, у тому числі законодавчого характеру, які мали б забезпечити безумовне їх виконання. Крім цього, зауважимо про те, що у Пояснювальній записці до проекту не наведено обґрунтування необхідності продовження зупинення дії частин 3 та 4 ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" саме на саме на два роки (а не на один або три, чотири тощо).

Опрос