Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно возмещения ущерба, нанесенного вследствие недостатков товаров, работ (услуг)

Заключение к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1730
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг)" (реєстр. N 1730 від 14.01.2015 р., внесений народними депутатами України І. С. Алексєєвим та Д. А. Сторожуком)

У законопроекті пропонується внести до Цивільного кодексу України та до Закону України "Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції" зміни, які спрямовані на вдосконалення правового регулювання питань відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг). На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, ухвалення цього Закону дозволить "посилити правові гарантії захисту прав осіб, яким завдано шкоду внаслідок недоліків товару (продукції)".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження та пропозиції.

1. У проекті пропонується пункт 3 частини 2 статті 1167 ЦК України викласти у новій редакції, згідно з якою моральна шкода відшкодовуватиметься незалежно від вини особи, яка її завдала, у разі, "якщо шкоду завдано внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг)".

Зазначимо, що чинна редакція вказаного пункту частини 2 статті 1167 ЦК України передбачає відшкодування моральної шкоди без вини особи, яка її завдала, у інших випадках, встановлених законом. При цьому слід вказати, що безпосередньо з тексту Закону України "Про відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дефекту в продукції" неможливо зробити однозначний висновок про те, що цей Закон передбачає відшкодування моральної шкоди, заподіяної внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг). У зв'язку з цим, на нашу думку, більш коректнішим способом запровадження такої відповідальності є доповнення названого Закону нормою про таку відповідальність без внесення запропонованих змін до частини 2 статті 1167 ЦК України. Це пояснюється тим, що у цій статті є пункт, в якому передбачена можливість встановлення такої відповідальності безпосередньо у законах, які регулюють окремі питання правового регулювання цивільних відносин.

Опрос