Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно защиты населения от инфекционных болезней

Заключение к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1729
Дата рассмотрения: 06.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту населення від інфекційних хвороб" (реєстр. N 1729 від 14.10.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до законів України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб", що спрямовані на вдосконалення організаційно-правових основ проведення профілактичних щеплень.

Зокрема, оновлюється термінологія Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", розширюються повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я (передбачається, зокрема, встановити, що "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, переглядає календар щеплень з урахуванням епідемічної ситуації в Україні і світі та за потреби вносить до нього відповідні зміни, визначає порядок реєстрації післявакцинальних реакцій і ускладнень"), та інше.

Підтримуючи необхідність вдосконалення законодавства у сфері запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, Головне управління, водночас, вважає за доцільне висловити щодо його змісту такі зауваження і пропозиції.

1. На думку Головного управління, у законопроекті не зовсім послідовно проводиться ідея скасування вимоги чинної норми статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо заборони відвідування дитячих закладів, які не отримали профілактичних щеплень (п. 3 Пояснювальної записки). Адже зі змісту її оновленої редакції, згідно з якою "прийом дітей до навчальних закладів і дитячих закладів оздоровлення та відпочинку всіх типів і форм власності проводиться за наявності медичної довідки встановленого зразка про стан здоров'я дитини та проведені їй профілактичні щеплення за віком", можна зробити висновок про те, що за відсутності вказаної довідки дитина може бути не прийнята до навчального закладу.

Опрос