Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые законы Украины (относительно применения регистраторов расчетных операций)

Заключение к проекту закона Украины от 13.01.2015 № 1718
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 17 червня 2015 року (протокол засідання N 23) розглянув проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій) (реєстр. N 1718 від 02.06.2015 р.), який був поданий народними депутатами України Продан О. П. та іншими на заміну законопроекту (реєстр. N 1718 від 13.01.2015 р.). При цьому, поданий 13.01.2015 р. законопроект був розглянутий на Комітеті 20 травня 2015 року і не знайшов підтримки в народних депутатів - членів Комітету, тому було запропоновано законопроект доопрацювати, що й було здійснено авторами в новій редакції законопроекту від 6 червня 2015 року.

Законопроектом (реєстр. N 1718 від 02.06.2015 р.) пропонується внести зміни до встановленої главою 1 розділу XIV Податкового кодексу спрощеної системи оподаткування, виділивши нові групи платників єдиного податку. Зокрема, пропонується введення нових III, IV та V груп платників єдиного податку, з віднесенням до II групи фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу на рік від 1,5 млн. грн. до 3 млн. грн., до IV групи - фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб з обсягом доходів на рік від 3 до 20 млн. грн., та до V групи - сільськогосподарських товаровиробників, які раніше працювали зі сплатою фіксованого сільгоспподатку.

Також законопроектом пропонується встановити такі ставки єдиного податку для нових груп платників:

для третьої групи платників єдиного податку - 2 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість, та 4 відсотки від доходу - для неплатників ПДВ;

для четвертої групи платників єдиного податку - 3 відсотків доходу - у разі сплати податку на додану вартість та 5 відсотків доходу - для неплатників ПДВ.

При цьому законопроект передбачає звільнення платників єдиного податку II та III груп від обов'язкового застосування у своїй діяльності реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО).

Крім того, пропонується не застосовувати РРО при виконанні усіх банківських операцій з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України; виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України; продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції); при наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та виданням відповідних квитанцій.

Опрос