Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О жилищно-коммунальных услугах" (относительно усовершенствования механизма предоставления услуг по содержанию зданий и сооружений и придомовых территорий)

Заключение к проекту закона Украины от 13.01.2015 № 1714
Дата рассмотрения: 14.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо удосконалення механізму надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій)" (реєстр. N 1714 від 13.01.2015 р.)

У законопроекті пропонується доповнити частину 2 статті 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (у подальшому - Закону) новими пунктами, згідно з якими виконавець зобов'язаний "вести облік доходів та видатків, які він здійснює відповідно до законодавства для надання кожної послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, згідно з встановленим переліком" (пункт 11) та "складати акти про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по кожному будинку та кожній послузі" (пункт 12). На думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, ухвалення цього Закону дозволить "встановити прозорий механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, а також підтвердження фактичного надання послуг споживачам".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження та пропозиції.

1. Підтримуючи в цілому необхідність чіткого визначення витрат виконавців для забезпечення обґрунтованості тарифів, пропонуємо у пункті 11, яким доповнюється частина 2 статті 21 Закону, уточнити, хто і як визначає "встановлений перелік" послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, про який у йдеться у цьому пункті. Крім цього, на нашу думку, для забезпечення обґрунтованості тарифів цілком достатньо ведення обліку відповідних витрат виконавця без ведення обліку його доходів. Вважаємо також, що зазначений облік слід вести по кожному будинку та кожній послузі, як це передбачено у пункті 12, яким також доповнюється зазначена частина. В свою чергу, у пункті 12 доцільно було б встановити, хто затверджуватиме порядок складення акту про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

2. Оскільки у Законі України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" застосовується термін "витрати", а не "видатки", пропонуємо у проекті провести відповідну термінологічну заміну.

Опрос