Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в статью 9 Закона Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" относительно сроков уплаты единого взноса бюджетными учреждениями

Заключение к проекту закона Украины от 13.01.2015 № 1712
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України 22 квітня цього року Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув проект Закону України "Про внесення змін та доповнень до статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо термінів сплати єдиного внеску бюджетними установами (реєстр. N 1712), поданий народним депутатом України Євлаховим А. С.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та запровадити для бюджетних установ "плаваючий" строк сплати єдиного внеску, нарахованого за відповідний базовий звітний період, який визначатиметься після надходження від бюджету відповідного рівня фінансування на оплату праці працівників, і співпадатиме з днем фактичного отримання (перерахування) коштів на оплату праці.

На сьогодні, відповідно до зазначеного Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок не пізніше 28 числа наступного місяця.

Є необхідність звернути увагу на наступне:

1. Збір єдиного внеску здійснюється за принципом обов'язковості сплати. Відповідно до законодавства єдиний внесок має сплачуватися вчасно, в повному обсязі та незалежно від фінансового стану платника. Надання додаткових преференцій окремій категорії платників не узгоджуються із законодавчо визначеними загальними принципами рівноправності та обов'язковості сплати страхових внесків, є дискримінаційним по відношенню до інших добросовісних платників та може призвести до порушень розрахунково-платіжної дисципліни суб'єктів господарювання і зловживань при сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

2. Запровадження механізму, який дозволятиме відстрочку у зарахуванні сум, що надходять від сплати єдиного внеску, призведе до негативного впливу на доходну частину Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, наслідки якого неможливо спрогнозувати, оскільки суб'єктом законодавчої ініціативи не було надано відповідних фінансово-економічних розрахунків.

3. Законопроект потребує узгодження з іншими законодавчими актами. Зокрема, статтею 115 Кодексу законів про працю України та статтею 24 Закону України "Про оплату праці" чітко визначено, що заробітна плата виплачується не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

При цьому, відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Опрос