Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 287 Таможенного кодекса Украины (относительно создания благоприятных условий для обеспечения выполнения государственных контрактов по оборонному заказу и договоров на поставку продукции оборонного назначения)

Заключение к проекту закона Украины от 12.01.2015 № 1695
Дата рассмотрения: 04.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 4 лютого 2015 року (протокол N 9) розглянув проект Закону про внесення змін до статті 287 Митного кодексу України (щодо створення сприятливих умов для забезпечення виконання контрактів державного оборонного замовлення) (реєстр. N 1695), поданий народними депутатами України Вінником І. Ю. та Тимчуком Д. Б.

Законопроектом пропонується звільнити від сплати ввізного мита при ввезенні на митну територію України у митному режимі імпорту складових (матеріалів, вузлів, агрегатів, устаткування та комплектувальних виробів), призначених для використання при виробництві продукції оборонного призначення, що підтверджується державним контрактом на виконання державного оборонного замовлення чи договором на постачання продукції оборонного призначення, якщо кінцевим споживачем такої продукції є державний замовник. Зазначені звільнення від сплати ввізного мита не будуть розповсюджуватись на аналогічні товари, які будуть мати походження з країни, визнаної державою - окупантом згідно із законодавством України та/або державою - агресором по відношенню до України, або ввозяться з території такої держави - окупанта (агресора). Порядок ввезення та підтвердження цільового використання таких товарів, визначаються Кабінетом Міністрів України. Як зазначено у Пояснювальній записці, метою законопроекту є необхідність збільшення обороноздатності держави та здешевлення собівартості продукції оборонного призначення, виробленого за державним оборонним замовленням.

Підтримуючи мету, передбачену законопроектом, народні депутати України - члени Комітету вважають, що з метою недопущення зловживань при ввезенні на митну територію України товарів, що призначені для використання при виробництві продукції оборонного призначення, звільнення від мита повинно застосовуватися до конкретного переліку товарів за чітко визначеними кодами згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД).

Народні депутати України - члени Комітету пропонують передбачити такий перелік кодів УКТЗЕД:

Опрос