Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно отмены статьи 370 Провокация подкупа)

Заключение к проекту закона Украины от 31.12.2014 № 1690
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо скасування статті 370 Провокація підкупу) (реєстр. N 1690 від 31 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя на засіданні 18 березня 2015 року (протокол N 14) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо скасування статті 370 Провокація підкупу) (реєстр. N 1690 від 31 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України К. Матейченком.

Згідно з пояснювальною запискою Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, яка передбачає скасування статті 370 Провокація підкупу Кримінального кодексу України.

Прийняття запропонованого проекту Закону, за твердженням автора, надасть можливість забезпечити передумови для досягнення значних результатів щодо попередження корупційних відносин та викриття найбільш небезпечних їх форм, більш чіткого врегулювання й кваліфікації злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг передбачених Розділом XVII Кримінального кодексу України.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з наступного.

У Конституції України зазначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8). За приписом частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставах, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Опрос