Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 3 Закона Украины "О Кабинете Министров Украины" (относительно обязательности онлайн-трансляции заседаний Кабинета Министров Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 30.12.2014 № 1685
Дата рассмотрения: 28.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" (щодо обов'язковості онлайн-трансляції засідань Кабінету Міністрів України) (реєстр. N 1685 від 30.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується доповнити Закон України "Про Кабінет Міністрів України" (далі - Закон) приписом, згідно з яким "гласність засідань Кабінетом Міністрів України забезпечується шляхом онлайн-трансляції у повному обсязі засідань Кабінету Міністрів України на офіційному веб-сайті уряду" (зміни до ст. 3).

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне звернути увагу, що запропонована у проекті новела спрямована на розкриття змісту принципу гласності у діяльності Кабінету Міністрів України. Проте ефективність запропонованого механізму викликає певні сумніви. З огляду на це Головне управління вважає за необхідне висловити наступні зауваження та міркування:

1. Передусім необхідно звернути увагу, що базовим законодавчим актом у тій сфері відносин, на вдосконалення правового регулювання яких спрямовані новели даного проекту, є Закон України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації", який дещо інакше регулює питання інформування суспільства про діяльність державного апарату.

У першу чергу гласність засідань уряду забезпечується шляхом їх трансляції по телебаченню і радіо (доступ до яких в Україні є значно більшим, аніж до Інтернету), публікації рішень, а також шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України тощо. Це знайшло відображення у ст. 11 вказаного Закону, яка регламентує питання висвітлення діяльності Кабінету Міністрів України засобами масової інформації.

У разі реалізації запропонованої проектом новели онлайн-трансляції засідань Уряду в режимі реального часу відбуватимуться в робочий час, отже коло спостерігачів за відеозображенням та аудіорядом, які здійснюватимуться на офіційному веб-сайті уряду у глобальній інформаційній мережі Інтернет, буде досить обмеженим.

2. Новий припис абз. 3 ч. 4 ст. 3 Закону пропонує абсолютну, без жодних обмежень, вимогу онлайн-трансляції у повному обсязі засідань Уряду та не передбачає жодних підстав для обмеження шляхом встановлення певних винятків із цього правила, наприклад, у випадку проведення закритого засідання Уряду. Можливість проведення закритого засідання Кабінету Міністрів України за рішенням Прем'єр-міністра України передбачена у параграфі 26 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 р. N 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2011 р. N 1156). Приписи проекту повинні враховувати необхідність належного балансу між дотриманням принципу гласності та забезпеченням безперешкодної та ефективної діяльності уряду.

Опрос