Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" относительно дополнительных гарантий для участников боевых действий

Заключение к проекту закона Украины от 14.01.2015 № 1684-1
Дата рассмотрения: 04.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет законопроекти "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо соціальних і майнових гарантій учасникам добровольчих батальйонів" (реєстр. N 1684), поданий народними депутатами України Чижмарем Ю. В., Мельничуком С. П., та "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо додаткових гарантій для учасників бойових дій" (реєстр. N 1684-1), поданий народними депутатами України Лабазюком С. П., Івахівим С. П. та іншими, розглянув на засіданні 4 березня 2015 року.

Законопроектом за реєстр. N 1684 пропонується внести зміни до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та надати право на встановлення статусу учасника бойових дій учасникам добровольчих батальйонів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

Участь особи в антитерористичній операції в складі добровольчого батальйону пропонується підтверджувати рішенням суду за свідченням не менше двох осіб, яким на день винесення рішення суду надано статус учасника бойових дій відповідно до абзацу першого пункту 19 частини першої Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Законопроектом за реєстр. N 1684-1 пропонується пункт 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" доповнити новим абзацом, відповідно до якого встановити, що Міністерство оборони України та його структурні підрозділи зобов'язані забезпечити видачу довідок, що підтверджують участь в антитерористичній операції, всім без виключення військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним), в тому числі військовослужбовцям Національної гвардії України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України та інших організацій, передбачених пунктом 19 статті 6 зазначеного Закону.

Довідки пропонується видавати протягом 7 робочих днів з моменту прийняття рішення про демобілізацію та/або протягом 3 робочих днів з моменту звернення відповідних осіб.

За повідомленням Міністерства оборони України зазначене Міністерство видає довідки про участь в антитерористичній операції лише військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України.

Опрос