Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 6 Закона Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" (относительно социальных и имущественных гарантий участникам добровольческих батальонов)

Заключение к проекту закона Украины от 30.12.2014 № 1684
Дата рассмотрения: 14.01.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (соціальних і майнових гарантій учасникам добровольчих батальйонів)" (N 1684 від 30.12.2014 р.)

У законопроекті пропонується поширити статус учасників бойових дій на учасників добровольчих батальйонів. Участь таких осіб у антитерористичній операції (у подальшому - АТО) в складі добровольчого батальйону пропонується підтверджувати рішенням суду за свідченням не менше двох осіб, які на день винесення рішення суду набули статус учасника бойових дій. Прийняття проекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, "дозволить реалізувати гарантовані Конституцією України соціальні права та гарантії громадян, які в перші дні російської агресії стали на захист суверенітету та територіальної цілісності України. Соціальним наслідком прийняття законопроекту має стати відновлення справедливості та урівняння в правах учасників добровільних формувань з іншими особами, які брали участь в АТО у складі збройних формувань Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ України".

Головне науково-експертне управління, не заперечуючи проти надання статусу учасника бойових дій бійцям добровольчих батальйонів, вважає за доцільне висловити щодо змісту проекту наступне. Як можна зрозуміти з змісту Пояснювальної записки до проекту, головним його завданням є вирішення питання надання статусу учасників бойових дій тим особам, які брали участь у бойових діях у складі добровольчих батальйонів до їх легалізації, зокрема, шляхом вступу до військових формувань Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших відповідних військових формувань. Однак, на нашу думку, вирішення зазначеного питання було б доцільно об'єднати з вирішенням питання визнання учасниками бойових дій учасників добровольчих формувань, які утворені громадськими організаціями або самооранізувалися, як це передбачено у проекті Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України" за реєстр. N 1688 від 30.12.2014 року, в якому питання вдосконалення порядку надання учасникам АТО статусу учасників бойових дій розглядаються комплексно та більш системно. У зв'язку з цим саме цей проект доцільніше прийняти за основу в першому читанні.

Що стосується підтвердження участі особи в АТО в складі добровольчого батальйону рішенням суду, то звертаємо увагу на те, що згідно з вимогами статті 57 Цивільного процесуального кодексу України у судовому процесі "доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги та заперечення, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів". Виходячи з цього, вважаємо, що обмеження доказів, якими може бути підтверджено участь особи в бойових діях в АТО в складі добровольчого батальйону лише свідченнями не менш двох осіб, які на день винесення рішення суду набули статус учасника бойових дій, може у певних випадках зашкодити отриманню цього статусу особам, які мають на це право.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос