Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно усиления ответственности за правонарушения в сфере морского и речного транспорта)

Заключение к проекту закона Украины от 30.12.2014 № 1682
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері морського та річкового транспорту) (реєстр. N 1682 від 30 грудня 2014 року)

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері морського та річкового транспорту) (реєстр. N 1682 від 30 грудня 2014 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України М. Бурбаком.

Згідно із пояснювальною запискою метою законопроекту є підвищення впливу на дисципліну посадових осіб та вдосконалення діяльності Державної інспекції України з безпеки на морському та річковому транспорті щодо реалізації державної політики у сфері безпеки на морському та річковому транспорті шляхом внесення змін до ряду статей Кодексу України про адміністративні правопорушення України.

Так, проектом акта, по-перше, пропонується підвищення розміру штрафних санкцій за правопорушення в сфері морського та річкового транспорту, що надасть змогу якісніше здійснювати заходи щодо контролю (нагляду) у зазначеній сфері, сприятиме здійсненню дієвого впливу, спрямованого на дотримання вимог законодавства у сфері забезпечення безпеки судноплавства на морському та річковому транспорті, а також спонукатиме утримуватися фізичних та юридичних осіб від правопорушень. По-друге, проектом акта пропонується вдосконалення організаційних засад діяльності інспекторського складу Укрморрічінспекції щодо реалізації державної політики у сфері безпеки на морському та річковому транспорті з дотримання законності при здійсненні провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України Комітет виходить з наступного.

Опрос