Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Таможенном тарифе Украины" относительно отмены ввозной пошлины на электромобили

Заключение к проекту закона Украины от 28.12.2014 № 1674
Дата рассмотрения: 21.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо скасування ввізного мита на електромобілі" (реєстр. N 1674 від 28.12.2014)

У законопроекті шляхом внесення змін до Митного тарифу України, встановленого Законом України "Про Митний тариф України", пропонується встановити нульові пільгову і повну ставки ввізного мита на транспортні засоби, оснащені електричними двигунами.

Як зазначається у Пояснювальній записці до проекту, його завданням є "створення передумов для зменшення вартості, а відповідно і популяризації електромобілів в Україні".

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне висловити таке.

1. Зважаючи на те, що пропоновані суб'єктом права законодавчої ініціативи зміни вносяться до Митного тарифу України, який відповідно до ст. 1 Закону України "Про Митний тариф України" "є невід'ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів" та встановлюється цим Законом, доречніше було б назву законопроекту викласти в наступній редакції - "Про внесення змін до Митного тарифу України, встановленого Законом України "Про Митний тариф України",".

У тексті ж законопроекту доцільно було б передбачити, що він стосується внесення змін до Митного тарифу України, встановленого (а не затвердженого) Законом України "Про Митний тариф України".

2. Пропозиція п. 1 розділу II проекту щодо набрання чинності Закону з дня, наступного за днем його опублікування, не узгоджується з принципом стабільності податкового законодавства, який сформульований у ст. 4 Податкового кодексу України і передбачає, що податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

Опрос